EKLEM KİREÇLENMESİ ve DEPRESYONa Bitkisel Çözüm
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan
ÇINAR YAPRAĞI Kürü..

Kısaca izahı gerekirse...
Bir Televizyon programına katılan Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu tüm kireçlenmeler için Olgunlaşmış çınar yaprağı kürünü anlattı..
Bunun için gerekli olan malzeme kurutulmuş büyükçe 2 adet olgun çınar yaprağı Bir su bardağı klorsuz suyun içerisine parçalanıp konur  ve 1 dakika boyunca kaynatılıp ılımaya bırakılır. Ilık olarak;
Günde 2 defa  olmak üzere öğleden önce bir bardak, öğleden sonra bir bardak  aç karna içilir. Birinci bardak içildikten sonra  en az 3 veya 4 saat sonra ikinci bardak içilmelidir. Her defasında taze hazılanır.  Hazırlarken emaye ya da çelik kab kullanılır. Bu kür bir ay boyunca uygulanır..  ya da 15 gün boyunca uygulanır ve bir hafta ara verilir, 15 gün tekrar aynı kür uygulanır. Kür esnasında başka bitkisel ilaç kullanılmaz.. Allah’ın (c.c.) izni ile kireçlenmeniz inşaALLAH çözülecek..

cinar ypragi

Çınar yaprakları resimde görüldüğü üzre özellikle beş parçalı yapraklardan seçilecek bütün çınar yaprakları kür için uygun değildir..

BU KONUDA AYRINTILI BİLGİ EDİNMEK İÇİN OKUYUNUZ..

Çınar yaprağı kürü özellikle eklem kireçlenmeleri için oldukça etkili bir bitkisel çözüm olarak kullanılabiliyor. Gölgede kurutulmuş çınar yaprağı kürü sadece eklem kireçlenmesine karşı bitkisel çözüm amacıyla değil, doğal depresyon tedavisi amacıyla da kullanılabiliyor. Gerek eklem kireçlenmesini önlemek gerekse antidepresan yani insanları bunalımdan, depresyondan kurtarıcı etkisinden faydalanabilmek için aşağıdaki bitkisel çözüm formülünü uygulamak yeterli olacaktır.

Eklem Kireçlenmesine ve Kronik Depresyona Karşı Çınar Yaprağı Kürü :

Çınar Yaprağı Kürü Nasıl Hazırlanır ve Yapılır:  Yukarıda da bahsettiğimiz üzere gerek eklem kireçlenmeleri gerekse depresyona karşı teskin edici ve morali yükseltici bir takım biyokimyasal maddeler içermesinden dolayı çınar yaprağını mümkün olduğunca yaprağındaki besleyici maddelere zarar vermeyecek şekilde kullanmaya özen gösteriyoruz.

Kaynamakta olan 1 su bardağı klorsuz suyun içine 5 tatlı kaşığı (iki adet çınar yaprağı)  kurutularak ufalanmış olgun çınar yaprağı koyarak 1 dakika kadar kaynamaya bıraktıktan sonra hemen ocağın üzerinden çekerek ılımaya terkediyoruz. 1 dakikadan daha fazla kaynatılan çınar yaprakları, besleyici niteliklerini önemli ölçüde kaybederler.  Çınar yaprakları iyice ılıtıldıktan sonra süzgeç kullanılarak süzülüyor.

Çınar Yaprağı Kürü Nasıl Uygulanır:  Kaynatarak süzdüğümüz çınar yaprağı suyunu özellikle sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında aç karnına 1 bardak, Öğle yemeği ile akşam yemeği arasında aç karnına 1 bardak için.

Prof. Dr.İbrahim Saraçoğlu anlatıyor:
Doğal bitki olarak kullanılacak çınar yaprağının mutlaka dalından taze toplanması gerekir. Toprağa düşmüş çınar yaprakları kullanılmaz. Toplanacak olan çınar yapraklarının olgunlaşmış olmasına dikkat etmek gerekir. Olgunlaşmamış veya körpe filiz şeklinde olan yapraklar uygun değildir. Yaprakların üzerinde kahverengi lekeler var ise, bu yapraklarında kullanılmaması gerekir. Kullanılacak olan çınar yapraklarının derin yırtıklı olmasına dikkat ediniz. 
1)Oniki yaş altı çocukların herhangi bir uygulamayı hekimlerine danışmadan uygulamalarını kesinlikle önermiyorum.
2) Aksi belirtilmedikçe aynı anda birden fazla kür uygulanmamalıdır. Herhangi bir uygulama süresi tamamlanmadan da başka bir bitki çayı ( yeşil çay, papatya, ıhlamur, adaçayı, gibi…) içilmemelidir.
3) Tüm doğal bitkilerin çelik veya emaye kaplarda hazırlanması gerekmektedir.
4) Kullanacağınız bitkinin raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat ediniz.
İki adet büyük boy taze (yeşil) yada kurutulmuş çınar yaprağını soğuk suda yıkayınız ve parçalara ayırınız. Bir su bardağı klorsuz suyu kaynattıktan sonra yaprakları ilave ediniz ve kısık ateşte ağzı kapalı olarak bir dakika kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra sıcakken süzünüz. Ilıyınca akşam yemeklerinden önce ve gece yatarken içiniz. İki içim arasında en az üç saat fark olmalıdır. Bu küre otuz gün ara vermeden devam ediniz. Her defasında taze olarak hazırlayınız. Şikâyetlere göre dönem dönem tekrarlanabilir
NOT: Bu bilgiler internet ortamından derlenmiş olup bilgi amaçlıdır.. Uygulamanın sorumluluğu tamamen kişilerin kendilerine aittir.
Reklamlar